Kęstutis Klemensas Anuškevičius

Iš Energetika.
09:01, 9 balandžio 2019 versija, sukurta Šaduikis (Aptarimas | įnašas) (Naujas puslapis: left '''Kęstutis- Klemensas Anuškevičius''' gimė 1934 m. gegužės 14 d. Prienų rajone, Pabališkių kaime, Povilo Anuškevičiaus ir...)

(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Anuškevičius.jpg
Kęstutis- Klemensas Anuškevičius gimė 1934 m. gegužės 14 d. Prienų rajone, Pabališkių kaime, Povilo Anuškevičiaus ir Onos Anuškevičienės šeimoje. Baigęs Prienų vidurinę mokyklą, 1952 m. įstojo į Kauno Politechnikos instituto elektrotechnikos fakulteto pramonės įmonių elektrifikavimo specialybę. Studijas baigė 1957 m. ir įgijo inžinieriaus elektriko kvalifikaciją. Studijuodamas jau dirbo 1,5 m. Lietuvos veterinarijos akademijoje elektromonteriu.

Nuo 1957m. rugsėjo 3 d. pagal paskyrimą dirbo Klaipėdoje, ,,Gulbės ’’ audinių fabrike elektros cecho meistru, remonto cecho viršininku, elektros cecho viršininku. 1960 m. gegužės 12 d. perėjo dirbti į Klaipėdos VRE šiluminės jėgainės cecho vyr. meistru, katilų ir turbinų cecho viršininku. Įgijęs patirties gamybos srityje, Kęstutis buvo paskirtas gamybos technikos skyriaus viršininku. Išsiplėtus įmonės veiklai, į jos sudėtį įsijungus Tauragės ir Palangos katilinėms su jų šilumos tinklais, pradėjus veikti naujai stambiai katilinei Klaipėdoje Šilutės plente, pagrindine įmonės veiklos funkcija tapo šilumos gamyba ir jos tiekimas vartotojams. Todėl įmonės pavadinimas Klaipėdos VRE pakeistas į Klaipėdos šilumos tinklus. Kuro, medžiagų, atsarginių dalių tiekimas tapo vis svarbesnis, ir to užtikrinimui buvo įvestas direktoriaus pavaduotojo etatas. 1966 m.gegužės 3 d. toms pareigoms buvo paskirtas K. Anuškevičius. Apart atsakingo darbo jis aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, mėgo sportą, puikiai žaidė krepšinį, stalo tenisą, buvo ilgametis žvejų – medžiotojų būrelio narys. Buvo apdovanotas medaliu, daugeliu Garbės, padėkos raštų, ne kartą buvo talpintas Garbės Lentoje, premijuotas.

Buvo vedęs, šeimoje išaugo dukra ir sūnus. Pablogėjus sveikatai 1992 m. rugsėjo 18 d. išėjo iš darbo įmonėje, ilgai gydėsi. Mirė 1995 m. gegužės 20 d. Palaidotas Klaipėdos Lėbartų kapinėse.


Paruošė: Rūta Anuškevičienė ir Vytautas Petrulis