EOS Klubo tarybos išplėstinis posėdis 2019 m. spalio 8 d.

Iš Energetika.
13:26, 10 Spalio 2019 versija, sukurta Bacauskas (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

ENERGETIKOS OBJEKTŲ STATYTOJŲ KLUBO TARYBOS išplėstinis posėdis įvyko spalio 8 d. Kaune Energetikos tinklų instituto konferencijų salėje. Posėdyje dalyvavo 12 klubo narių. Posėdis buvo skirtas 2019 metų jubiliejiniams įvykiams prisiminti.

Posėdį pradėjo Tarybos pirmininkas V. Gritėnas, supažindino su posėdžio darbotvarkę. Jis paskelbė, kad Klubo visuotinis susirinkimas numatytas š. m. gruodžio 18 d., o jis dėl sveikatos jau nebegalės toliau būti pirmininku, reikės rinkti naują pirmininką.

V. Gritėnas pažymėjo, kad klubo narių skaičius mažėja. Per penkiolika metų – nuo 2004 m.- mirė per trisdešimt klubo narių, t.y daugiau nei dabar liko. Jis išvardijo visus mirusiuosius ir posėdžio dalyviai juos pagerbė tylos minute.

Toliau vyko prisiminimai apie įvykius, kuriems 2019 metai yra jubiliejiniai.

A. Žilėnas trumpai papasakojo apie prieš 80 metų Vilniaus atgavimo svarbiausius įvykius ir jų dalyvius. A. Jankauskas papasakojo apie Klaipėdos krašto atgavimą ir Klaipėdos praradimo įvykius prieš 80 metų. R. Strazdas papasakojo apie pirmojo lietuviško žurnalo „Technika ir ūkis“ išleidimo aplinkybes prieš 90 metų ir jo vaidmenį. Kiekvienu klausimu vyko diskusijos.

Toliau buvo aptarti Lietuvos energetikai aktualūs klausimai: A. Bačauskas trumpai papasakojo apie Baltarusijos elektros tinklų pertvarką dėl BAE ir apie darbus Lietuvoje ruošiantis Baltijos energetikos sistemos sinchronizacijai su Europos Kontinentine energetikos sistema. B. Paškevičius trumpai papasakojo apie išmaniųjų elektros skaitiklių paplitimą Europoje ir planus juos įrengti Lietuvos elektros tinkluose. Tais klausimais irgi vyko trumpas pasikeitimas nuomonėmis.

Tuo posėdis baigėsi. V. Gritėnas priminė, kad Lietuvos energetikos senjorų klubas mirusiųjų paminėjimą numatęs Vilniuje, A. Juozapavičiaus 13 salėje, spalio 30 d. 12 val.

Posėdžio dalyviai toliau pratęsė diskusijas prie pietų stalo „Trijuose milžinuose“.