Albinas Sakalauskas

Iš Energetika.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
As4.jpg
Albinas Sakalauskas gimė 1936 metais Kaune prof. Mažylio gimdymo namuose. Antano ir Antaninos Sakalauskų šeimoje. 1942 karo metais šeima pasitraukė į tėvo gimtinę Šakių rajono Vidgirių kaimą, kur buvo likusi sena tėvo tėvų troba. Ten kūrėsi, statėsi naują namą. Albinas buvo tėčio pagalbininkas, nors ir mažas. Albino tėtis buvo kalvis, o mama namų šeimininkė, mokėjo gerai ir skaniai virti, kepti, tad ją kviesdavosi įvairiom progom pašeimininkauti. Albinas turėjo dvi seseris ir brolį, visi buvo jaunesni.

1954 metais Albinas baigė Griškabudžio vidurinę mokyklą ir įstojo į Kauno Politecnikos institutą, Mechanikos fakultetą, Pramonės energetikos specialybę. Energetika, mechanika buvo Albino pašaukimas. Baigęs institutą buvo pakirtas Vilniun, Antakalnio katilinės vyriausiuoju inžinierium. 1960 metais vasarį vedė Valentiną Kasperaitytę. Pradžioje nuomavosi butus įvairiose vietose, vėliau gavo.Vilniaus Naujamiestyje. Lapkritį jiems gimė dukra Violeta. 1963 m. tampa TE -2 technikos bei gamybos skyriaus viršininko pavaduotoju. Apsigyvena Antakalnio rajone. Čia gimsta dukrelė Daiva. 1968 metai persikelia į Lazdynų rajoną. 1969 m. pradeda dirbti Specializuotos požeminių darbų montavimo valdybos vyriausiuoju inžinieriumi. 1973 m. Pramonės montavimo tresto vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoju. 1978 m. - 1985 m. gamybinio susivienijimo "Autoservisas" generalinio direktoriaus pavaduotoju gamybai. 1985 - 1998 metais dirba Vilniaus šilumos tinklų vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoju. Būdamas pensijinio amžiaus iki 2011 metų dirba AB "Alvoroje" konsultantu gamybos klausimais. 2011 metais patiria insultą ir iki 2018 metų lapkričio gyvena labai ištvermingai, didvyriškai slaugomas dukrų ir žmonos. 2018 lapkričio 13 iškeliauja Amžinybėn....

Albinas Sakalauskas buvo labai darbštus, sąžiningas, reiklus, atsidavęs Lietuvai ir šeimai žmogus. Dukra Violeta rašo: -"Kažkada su reikalais užsukau į energetikos kažkokią firmą, ten, žmogus, sužinojęs, kad esu Albino dukra, pasakė, kad tokių žmonių kaip Albinas Sakalauskas mažėja šiais laikais, kurie giliai, kruopščiai, sąžiningai iš esmės išmanytų savo darbą, būtų tokie išradingi, užsispyrę, nepasiduodantys nevilčiai, visad randantys išeitį...Ačiū Jam".

Albino Sakalausko šeima: dukros - Violeta baigė VISI ir VDU, dirba mokytoja, Daiva baigė VU žurnalistikos fakultetą. Anūkai - Mantas Joneikis baigė VU Klasikinės filologijos specialybę, yra jaunimo muzikinės grupės "Garbanotas" muzikantas, Šarūnas Joneikis baigė Vilniaus Dailės Akademiją, grafikos specialybę, yra grupės "Garbanotas" vokalistas ir muzikantas. Barbora Savickaitė studijuoja VU anglų kalbąNuotraukos:

As1.jpg As2.jpg As3.jpg As5.jpg