Albertas Skardžius

Iš Energetika.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Skardžius.png
Albertas Skardžius gimė 1941 m. birželio 19 d. Žvirblionių km. Kupiškio raj., valstiečių šeimoje. 1947-1958 m. mokėsi Joniškėlio vidurinėje mokykloje. Mokslas sekėsi puikiai, tačiau 1956 m. kartu su draugais prieš Joniškėlio bažnyčią medyje, iškėlė Lietuvos trispalvę vėliavą, to pasėkoje baigus vidurinę mokyklą į charakteristiką buvo padarytas įrašas „Be teisės stoti į aukštąją mokyklą“. 1958 m. įstojo į Kauno politechnikumą, kurį baigė 1961 m. įgydamas elektros stočių, tinklų ir sistemų techniko-elektriko kvalifikaciją.

1961 metais pradėjo dirbti Vilniaus elektros montavimo darbų valdyboje Nr. 51 meistro pareigose. 1963 m. lapkričio mėn. perėjo dirbti į ETL statybos-montavimo valdybą meistro pareigas. 1964 m. pervestas darbų vykdytoju, o nuo 1967 m. vyr. darbų vykdytoju. 1989 metais perėjo dirbti į Vilniaus elektros tinklus, pastočių tarnybos meistru. Už nuopelnus darbe ne kartą apdovanotas įvairių institucijų garbės ir padėkos raštais, jam buvo suteiktas nusipelniusio statybininko garbės vardas.

Buvo ne tik sumanus darbuotojas, bet ir linksmas, nuoširdus žmogus, mylintis gamtą, medžioklę, žvejybą. Kartu su žmona Birute išaugino dukrą ir sūnų. Dukra Dalia baigusi medicinos mokyklą pastaruoju metu dirba Norvegijoje medike. Sūnus Nerijus sekė tėvo pėdomis, baigė Kauno politechnikos instituto elektrotechnikos fakultetą įgydamas inžinieriaus elektriko kvalifikaciją. Dirbo Vilniaus elektros tinkluose, vėliau elektros perdavimo tinklo AB „Litgrid“ Vilniaus skyriuje padalinio vadovu, o nuo 2008 metų UAB ,,Litenergoservis“ direktoriumi.

Albertas mirė po sunkios ligos 2000 m. liepos 4 dieną, palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.

Parengė sūnus Nerijus.