125 m. šventė Rietave

Iš Energetika.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Balandžio 18 d. Rietave įvyko jubiliejinės Energetikų dienos minėjimo šventė, kurios metu įžiebtas 125 elektros lempučių Energijos medis. Tuo simboliškai pažymėtas pirmosios elektros lemputės Lietuvoje įžiebimas, kuris įvyko prieš 125 metus, balandžio 17 d., Rietavo Bažnyčioje anuomet švenčiant Šv. Velykas.

Pirmoji elektros lemputė Lietuvą pasiekė praėjus vos 13 m. po elektros lemputės išradimo ir vos 10 m. nuo pirmosios pasaulyje elektrinės atidarymo. Simboliška, kad šiais metais ši ypatinga proga taip pat sutapo su Šv. Velykų antrąja diena.

„Pirmosios lemputės įžiebimas Rietave pažymėjo naują etapą Lietuvos energetikos istorijoje. Tuomet ne vienas šio įvykio liudininkas prilygino jį stebuklui. Tačiau šiandien tai yra mūsų gyvenimo kasdienybė. Kita vertus, energetika nestovi vietoje. Daugiau kaip po amžiaus šis sektorius žengia į naują laikotarpį – ketvirtoji pramonės revoliucija ir jos atneštos technologijos energetiką keičia neatpažįstamai. Tikiu, kad Lietuva, kaip ir tada, vėl gali būti viena iš pokyčių lyderių.“,– kalbėjo Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos prezidentas Dalius Misiūnas.

Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis pasveikino energetikus su švente bei palinkėjo kurti, ieškoti, daryti ir siekti pažangos visur ir visada taip, kaip prieš 125 metus tai darė inovacijų skleidėja Lietuvoje – Oginskių šeima.

Šventėje dalyvavo gausus būrys Lietuvos energetikų senjorų klubo narių.

Lietuvos nacionalinės elektros asociacijos (LNEA) organizuoti jubiliejiniai renginiai: Vaizdas:2017programa.pdf


Foto:

Rietavo bažnyčioje
Įžiebiamas 125 lempučių medis

Rietave1.jpg Rietave2.jpg

Rietave3.jpg Rietave4.jpg

Rietave5.jpg Rietave6.jpg

Tradicinė bendra dalyvių nuotrauka